2020: co se stalo v 3IT

Office manažerka Miluše Koštialiková
Miluše Koštialiková
6 minut čtení

Zpětně jsme se podívali na náš rok, který jen tak nikdo z nás nezapomene. Máme štěstí, že pracujeme v oboru, který za tento rok trojnásobně vzrostl. Kromě toho jsme hrdí na své dlouhodobé partnery, naše klienty, kteří v těchto dobách, díky silným základům, pokračují v růstu a inovacích. V první vlně jsme vydali článek o tom, jak v době covidové bojují. V druhé vlně jsme napsali článek druhý, kde Michalis shrnul aktuální situaci v e-commerce

Naše e-shopy

Letošní rok se nesl ve spouštění jazykových mutací našich e-shopů. Spustili jsme polskou verzi iWentylatory.pl, rakouskou verzi Manucafe/tea.at, slovenskou verzi PreVysavace.sk, ZahradavPohode.sk a Dsport.sk. Zároveň jsme spustili nový e-shop s komiksovými prvky na prodej zábavní pyrotechniky – Megapetardy.cz a rovnou k tomu i jeho slovenskou verzi. A náš e-shop Manutea.cz vyhrál letos druhé místo v soutěži ShopRoku v sekci Jídlo a nápoje. 

Zákulisí

A co se dělo v zákulisí firmy? Pojďme to vzít letem světem po jednotlivých měsících.

Leden

Rok jsme odstartovali výšlapem na Javorový, pokračovali v renovaci kanceláře a pořídili si senzor na měření hladiny CO2.  Pořádali jsme s firmou Placement už 71. IM sraz. Hostem byla Michaela Lešinská z Růžového slona. Povídala o tom, jak jejich firma našla svůj marketingový úspěch. Tento sraz překonal všechny předešlé svou rekordní návštěvností! Na konci ledna vyrazil náš manažerský tým do Prahy na Reshoper.cz navazovat kontakty, zjišťovat informace a setkávat se s klienty i spolupracovníky ze všech koutů české e-commerce. V rámci teambuildingu jsme si dali s kolegy souboj v LaserGame.

Únor

V únoru jsme uspořádali druhý sraz roku a hostem byl Kuba Herrmann z firmy Placement.cz. Mluvil o aktuálním tématu, a to proč rostou ceny PPC reklam a jak tomu můžeme zabránit. Shrnutí najdete v našem článku. Únor je v 3IT typický také tím, že slavíme spojené narozeniny. Měli jsme čtyři oslavence, pro které jsme uspořádali společné odpoledne s 3IT kvízem a večeří. Pár dní po oslavě se Jendovi narodil syn Kubík! Měsíc jsme zakončili firemním focením.

Březen a duben

Měsíce, kdy se vše změnilo. Plánovali jsme 73. IM sraz s Honzou Kvasničkou, který se však nakonec nemohl uskutečnit. Celá firma se postupně přesunula na homeoffice, začali jsme pořádat pravidelné týdenní celofiremní cally, kde jsme si s kolegy shrnuli, na čem jsme pracovali, s čím se teď potýkáme a jak se doma máme. To však nebránilo růstu a do firmy nastoupil kodér Aleš. Na konci dubna jsme se pomalu začali do kanceláře vracet…

Květen

V květnu jsme oslavili narozeniny našeho Michalise a poté vyrazili na jarní teambuilding k Petrovi na domeček. Užili jsme si grilování, doma vařené pivo vývojáře Jendy, deskové hry i zpívání s kytarou u rozpáleného krbu.

Červen

Několik měsíců práce se vyplatilo a v červnu jsme spustili náš nový redesignovaný web. Ten konečně odpovídal tomu, kam se 3IT za ty roky posunulo. Součástí je i blog, případové studie e-shopů, popis našich firemních hodnot a principů spolupráce. S týmem jsme vyrazili na celodenní pochod z Kunčic pod Ondřejníkem na Tanečnici. Dále přes Pustevny na sedlo Pindula. A na závěr jsme spojili tým 3IT a Placementu na neformálním letním teambuildingu.

Červenec a srpen

V červenci jsme měli výběrové řízení na nového project manažera. Jelikož se naší Klaudii blížil odchod na mateřskou a kolegyně Sabina našla uplatnění ve svém vlastním projektu. Výběrové řízení nebylo snadné, ale nakonec jsme našli Kubu. Kuba však nebyl jediný, kdo k nám přes léto nastoupil. V srpnu jsme přijali nového juniora vývojáře – Kryštofa. Poslední den prázdnin jsme slavili narozeniny projekťačky Nikol 🙂

Září

Věřili jsme, že se situace trošku uklidní, a tak jsme do toho šli znovu a opět začali připravovat 73. IM sraz s Honzou Kvasničkou. Tentokrát však větší! Větší prostory i celý dopolední workshop s řečníkem. A nemohl chybět ani tradiční víkendový teambuilding. Poprvé jsme se spojili s firmou Placement.cz a společně vyjeli na Valašsko. Jak to probíhalo? To se může kouknout zde.

Říjen

Štěstí nám přálo, nouzový stav vláda vyhlásila až od následujícího pondělí a náš 73. IM sraz, tak mohl proběhnout. Začali jsme hned brzy z rána a skončili až večer. Den s Honzou Kvasničkou byl nabitý informacemi a tipy, jak pomocí OKR nastavit firemní strategii. Tady najdete krátké shrnutí. Luboš oslavil své narozeniny, ke kterým dostal pivní dort. Na začátku měsíce nám odešla Klaudi na mateřskou dovolenou a na konci října se narodil malý Dominik.

Listopad

Nouzový stav byl zpátky a my trávili většinu pracovních dní opět doma na homeofficech. To však nezabránilo Michalisovi vystoupit na Pražském online Barcampu. Záznam najdete na YT Barcampu. Po dlouhé době jsme měli volné kapacity pro nový projekt a začali jsme hledat nového parťáka.

Prosinec

Postupně jsme se opět začali vídat v kanceláři. Oslavili jsme narozeniny našich vývojářů: juniora Kryštofa i seniora Honzy. Před Vánoci jsme se sešli s kolegy u svařáku, zahráli si Vánoční kvíz vytvořený na míru a předali si Tajného Ježíška.

Suma sumárum: 

7 nových e-shopů, tři noví kolegové, dvě narozená miminka, nespočet zážitků na čtvrtečních badmintonech či úterních deskovkách, podrobnější sledování firemního billing time a přizpůsobení se této jiné době. To vše jsme překonali jako tým, jako jedna banda. To jsme my, 3IT a tvoříme spolu s vámi úspěšné e-shopy na míru.

Přemýšlíte o změně? Kontaktujte nás

jednatelé společnosti

Buďte v obraze

Onlajnov

Onlajnov

Spolupořádáme sérii e-commerce konferencí s názvem Onlajnov. Přinášíme do Ostravy zajímavé řečníky z oblasti e-commerce, marketingu a podnikání a pomáháme tak udržovat i vzdělávat komunitu e-shopařů v našem kraji.
Buďte u toho.
Novinky

Newsletter

První středa v měsíci znamená zkoušku sirén. A taky 3IT newsletter plný novinek a tipů ze světa online podnikání, které pro Vás připravujeme již několik let. Buďte v obraze a sledujte náš e-commerce e-mailový měsíčník.
Kdy: První středy v měsíci
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Zajímají Vás informace pod pokličkou?

Sledujte nás na sociálních sítích
Dočetli jste se až sem a nenašli jste co potřebujete?
3IT úspěšný e-shop s.r.o
Nad Porubkou 2353, Ostrava-Poruba, +420 602 449 719
© 2024 3IT úspěšný e-shop s.r.o
Všechna práva vyhrazena.