Elasticsearch

Senior developer Jan Černín
Jan Černín
1 minuta čtení

Už jste slyšeli o Elasticsearch? Dlouho jsme si na něj brousili zuby, ale nikdy nebyl potřeba. Až do dne, kdy jsme stáli před výzvou:


Jak umožnit filtrování 357 tisíc parametrů přiřazených ke 14 tisícům produktů?


Před zapojením Elasticsearch nebylo možné 357 tisíc parametrů v našem starém systému zpracovat. Načtení stránky, na které se filtrují produkty, trvalo minuty. S Elasticsearch se potřebné operace dějí během milisekund.

Víte o tom, že již 5 let pravidelně vždy první středu v měsíci posíláme výběr těch nejdůležitějších informací z e‑commerce scény?

Elasticsearch může sloužit jako zdroj dat pro různé části e-shopu. Narozdíl od SQL databáze, o které jste už možná slyšeli, je Elasticsearch složitější při použití a napojení do systému. Složitost však výrazně převažuje téměř neuvěřitelnou rychlostí a pokročilými funkcemi.

“Jako velkou výhodu, kromě těch již zmíněných, vidím v tom, že nám Elasticsearch umožňuje efektivněji zpracovávat další úpravy, které musí pracovat s databází a jejichž náročnost se podstatně snížila právě na projektech, které již Elasticsearch mají. Osobně některé úpravy klientům ani nedoporučuji, pokud na projektu Elasticsearch není nasazený,” dodává naše projektová manažerka Nikol.

elastic v 3IT


Elasticsearch umožňuje více než filtrovat produkty. Má k dispozici české (i jiné) slovníky, takže umí pracovat se skloňováním ve vyhledávání. Nemusí sloužit jen pro zpracování produktů, můžeme ho použít pro vyhledávání v kategoriích, pro zpracování statistik nebo dokonce pro hledání v PDF a Word dokumentech (návodech pro produkty).


Elasticsearch může pomoci nejen v rychlosti, ale i ve funkcích, které by jinak bylo téměř nemožné (nebo příliš nákladné) zpracovat.

Přemýšlíte o změně? Kontaktujte nás

jednatelé společnosti

Buďte v obraze

Onlajnov

Onlajnov

Spolupořádáme sérii e-commerce konferencí s názvem Onlajnov. Přinášíme do Ostravy zajímavé řečníky z oblasti e-commerce, marketingu a podnikání a pomáháme tak udržovat i vzdělávat komunitu e-shopařů v našem kraji.
Buďte u toho.
Novinky

Newsletter

První středa v měsíci znamená zkoušku sirén. A taky 3IT newsletter plný novinek a tipů ze světa online podnikání, které pro Vás připravujeme již několik let. Buďte v obraze a sledujte náš e-commerce e-mailový měsíčník.
Kdy: První středy v měsíci
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Zajímají Vás informace pod pokličkou?

Sledujte nás na sociálních sítích
Dočetli jste se až sem a nenašli jste co potřebujete?
3IT úspěšný e-shop s.r.o
Nad Porubkou 2353, Ostrava-Poruba, +420 602 449 719
© 2024 3IT úspěšný e-shop s.r.o
Všechna práva vyhrazena.