Jak vznikl náš první podcast?

Office manažerka Miluše Koštialiková
Miluše Koštialiková
3 minuty čtení

Dlouho jsme o tom snili a konečně jsme se odhodlali konat. Několik let jsme ve spolupráci s firmou Placement.cz pořádali každoměsíční IM srazy. Neformální konference pro všechny nadšence e-commerce na Ostravsku. Jenže pak přišla doba covidová a my je nemohli pořádat. Najednou se však jako blesk z čistého nebe objevil Clubhouse, my si tam založili místnost a každé pondělí se setkávali na “E-commerce čaji o páté”. Kde jsme si s předními českými experty povídali o trendech a novinkách v e-shopovém světě. 

Už nám takové povídání chybělo. Dříve jsme jezdívali na různé konference, kde jsme se setkávali s kolegy z oboru, čerpali inspiraci a rozvíjeli naše znalosti. Celý čaj o páté uváděl Michalis s Kubou Herrmannem z Placementu. Jak vypadal náš první pokec na Clubhouse se můžete dočíst v článku na blogu.

Na základě toho, jsme dostali mnoho podnětů, ať tento pokec převedeme do profesionálnější podoby se záznamem, ať si ho mohou poslechnout lidé mimo Clubhouse. A tak vznikl Internet Marketing Podcast. Pod záštitou našeho projektové manažera Kuby AKA DJ Jake Haley z internetového HouseGen radio jsme do toho šlápli v jejich novém studiu v ostravském klubu Fabric.

IMcast, jak mu říkáme ve zkratce, má jeden hlavní cíl: Šířit informace o tvorbě a řízení e-shopů z praxe. Chceme jít v každém dílu opravdu do hloubky vybraného tématu, probrat ho z více úhlů s pečlivě vybranými hosty, ať má přínos pro naši komunitu e-shopařů.

Pro první díl jsme zvolili nelehké téma, a to ERP systémy. Tento často opomíjený bod bývá kamenem úrazu nejednoho podnikatele. Na rozhovor jsme si pozvali ty nejpovolanější, a to jak zástupce e-shopařů, Michala Kubíčka, majitele e-shopu SvětCukrářů.cz, tak i zástupce tvůrců samotných informačních systémů. Konkrétně jednatele K2 atmitec, Pavla Motana.

Víte o tom, že již 5 let pravidelně vždy první středu v měsíci posíláme výběr těch nejdůležitějších informací z e‑commerce scény?

Rozhovor má něco přes hodinu a dozvíte se mnoho zajímavostí, porovnání a názorů na ERP systémy, jejich možnosti, druhy a různé strategie, jak k nim přistupovat.

Najdete na YouTube s videem či na Spotify jako audio 🙂

A nyní malá ochutnávka, pár myšlenek z IMcastu:

“V době, kdy se firma přerodí z toho, že je schopen ji řídit jeden člověk a informace již nejdou předávat ústně, je nutné nastavit procesy. A s tím jak dál roste, musí růst i komplexnost těchto systémů.” Pavel Motan

“Prodej e-shopu bez procesů, je jako prodej prázdné skořápky.” Michal Kubíček

Úloha ERP je uřídit průtok zboží, aby firma navenek fungovala s deklarovanou lhůtou dodání.” Pavel Motan

“Delegujte a hledejte si dobré lidi okolo sebe. Čím lepší lidi budete mít, tím budete mít lepší firmu a i vy budete lepší majitel.” Michal Kubíček

Přemýšlíte o změně? Kontaktujte nás

jednatelé společnosti

Buďte v obraze

Onlajnov

Onlajnov

Spolupořádáme sérii e-commerce konferencí s názvem Onlajnov. Přinášíme do Ostravy zajímavé řečníky z oblasti e-commerce, marketingu a podnikání a pomáháme tak udržovat i vzdělávat komunitu e-shopařů v našem kraji.
Buďte u toho.
Novinky

Newsletter

První středa v měsíci znamená zkoušku sirén. A taky 3IT newsletter plný novinek a tipů ze světa online podnikání, které pro Vás připravujeme již několik let. Buďte v obraze a sledujte náš e-commerce e-mailový měsíčník.
Kdy: První středy v měsíci
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Zajímají Vás informace pod pokličkou?

Sledujte nás na sociálních sítích
Dočetli jste se až sem a nenašli jste co potřebujete?
3IT úspěšný e-shop s.r.o
Nad Porubkou 2353, Ostrava-Poruba, +420 602 449 719
© 2024 3IT úspěšný e-shop s.r.o
Všechna práva vyhrazena.