Onboarding ve 3IT očima nováčka

Jiří Šmach
Jiří Šmach
4 minuty čtení

Jeden z nových programátorů, který vypadá jako dvojník vývojáře Jendy. Střelec, který bez dobré kávy nevydrží ani den. Ve svém volném čase se věnuje rodině a smečce psů. To je náš Jirka, nový člen týmu, který se přidal k naší 3IT bandě na začátku prosince. Než bychom dlouze popisovali, jaká je u nás firemní kultura, rozhodli jsme se pro “důkaz místo slibů” a Jirku jsme vyzpovídali. Přečtěte si, jak to u nás chodí očima nováčka.

Jaký byl tvůj první den v práci?

Můj první pracovní den oficiálně vyšel na pátek, ale byl jsem pozván už na mafiánský večírek, který byl ve čtvrtek. Během večírku jsem si pokecal s hlavním programátorem Honzou a vyřešili jsme nějaké základní přístupy. Po večírku byla ještě afterparty, takže mi bylo doporučeno odložit první den až na pondělí. Můj první den jsem tedy v práci ani nebyl.

Pověz více o tom mafiánském večírku.

Mafiánský večírek se nesl ve znamení hazardu s fiktivní měnou. Na konci hazardní části proběhla dražba “úkolů”, které věnoval každý z kolegů včetně mě. Ano, byl to těžký úkol vymyslet něco co zaujme kolegy, které jsem vlastně nikdy neviděl a nic o nich nevěděl. Musím ale říct, že seznamování bylo super a jsem rád, že večírek byl těsně před nástupem.

A jaký byl tedy první den, respektive druhý den v práci?

V pondělí jsem přišel do práce a na stole mě čekalo překvapení s milým vzkazem. Jen co jsem dorazil, dostal jsem dlouhý vzkaz od Ivky. Bylo v něm, že mě vítá první den a je jedna z osob, která mi bude v případě problému nápomocná. Po čase jsem zjistil, že nápomocný je vlastně každý, kdykoli je potřeba. Na konci vzkazu, byly dva odkazy na google dokument. Jeden byla “Příručka přežití”, kde jsou základně popsáni kolegové, informace o tom, jak 3IT funguje a jak by člověk měl pracovat, aby dobře zapadl. Další odkaz byl na “PlayBook”, kde se psalo všechno o historii a vývoji firmy. Toto jsem si ve volných chvílích pročítal, abych nasál atmosféru a ducha a dobře se začlenil.

Vysvětlili jsme ti všechno, jak jsi potřeboval nebo se našlo něco, na co jsme při tvém nástupu zapomněli?

Každá firma funguje odlišně, bylo toho při změně práce opravdu hodně a ne všechno se mi povedlo zapamatovat. Informace jsem si třídil podle toho, co bylo pro mě v tu chvíli nejdůležitější, na ty ostatní jsem úspěšně zapoměl. Jakmile se ale informace o zapomenutých věcech staly aktuálními, tak mi bylo vše znovu vysvětleno. Opakování je matka moudrosti a u mě se to hodí obzvlášť.

Jak se ti líbí naše kancelář a vybavení?

Vzhledem k velikosti firmy, není potřeba mrakodrap a v jednom patře menší budovy se ztratit nedá. Vše důležité vím, kde najdu. Místo jsem měl přiřazené hned od začátku. WC a kuchyňku s kávovarem taky zvládnu najít. S kolegy se nemusíme hledat, takže vše je ideální. Teď přichází léto, tak ani klimatizace nechybí. Co se týče vybavení, ještě před nástupem jsem dostal budget a mohlo proběhnout nákupní šílenství nejnovější techniky.

Nová práce znamená velkou spoustu nových informací. Jak ses sžil s naším systémem práce?

Asi pomalu, ale snad sžil. Toto nechám na posouzení jiným, ať řeknou, jak plním nastavená pravidla a jak jsem si poradil s přílivem informací. Já bych řekl, že jsem se snažil a pokud mi přišlo, že něco postrádá smysl, už od začátku byl můj názor vyslechnut. Když jsem přišel s něčím lepším, nebyl problém to změnit.

Co kolegové? Jak se ti líbí náš tým?

Kolegové jsou super, každý je jedinečná persona, ale všichni spolu vycházejí. Už proces náboru je o tom, jaký člověk je a jestli vůbec zapadne do týmu, což šlo vidět už na pohovoru, kde jsme si otevřeně a příjemně popovídali. Můj první teambuilding jsem velmi intenzivně prožil. Byl nový a to nejen pro mě, ale i pro celý tým. Chat už bylo hodně, takže jsme si dali kurz přežití s přespávačkou v přírodě. Toto podle mě tým velmi stmelí, šlo to vidět i z reakcí všech, že si to užili. Cítil jsem, že i my nováčci máme v týmu své místo.

Na závěr. Co bys o nás řekl?

Na začátku vztahu máme růžové brýle a vše je zalité sluncem. I zde je vše zalité sluncem a vše je úžasné. Nicméně po vystřízlivění je potřeba na vztahu pracovat, takže i zde musím na sobě pracovat, abych byl plnohodnotným členem dobře fungujícího týmu. Dokud se všichni budeme takto snažit, tak se rozhodně budu do práce těšit.

Přemýšlíte o změně? Kontaktujte nás

jednatelé společnosti

Buďte v obraze

Onlajnov

Onlajnov

Spolupořádáme sérii e-commerce konferencí s názvem Onlajnov. Přinášíme do Ostravy zajímavé řečníky z oblasti e-commerce, marketingu a podnikání a pomáháme tak udržovat i vzdělávat komunitu e-shopařů v našem kraji.
Buďte u toho.
Novinky

Newsletter

První středa v měsíci znamená zkoušku sirén. A taky 3IT newsletter plný novinek a tipů ze světa online podnikání, které pro Vás připravujeme již několik let. Buďte v obraze a sledujte náš e-commerce e-mailový měsíčník.
Kdy: První středy v měsíci
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Zajímají Vás informace pod pokličkou?

Sledujte nás na sociálních sítích
Dočetli jste se až sem a nenašli jste co potřebujete?
3IT úspěšný e-shop s.r.o
Nad Porubkou 2353, Ostrava-Poruba, +420 602 449 719
© 2024 3IT úspěšný e-shop s.r.o
Všechna práva vyhrazena.