Zdravá organická návštěvnost: 5 tipů, jak udržovat své SEO ve formě (1. díl)

Projektový manažer Jakub Šindler
Jakub Šindler
3 minuty čtení

Tip první: Obsah je král

1. Dobře napsaný titulek a meta description hraje prim

Možná vás dobře napsaný popis a titulek v roce 2021 tak úplně nespasí, nicméně se pořád jedná o určitou vizitku, s jejíž pomocí řeknete jak vyhledávačům, tak zákazníkům, co se na vašich stránkách nachází. Stručně a jasně.

Nezapomeňte v title tagu používat důležitá klíčová slova, která vystihují obsah vaší stránky. Myslete na to, že se titulek zobrazuje v prohlížeči, ve výsledcích vyhledávání nebo také při sdílení na sociálních sítích. Popis (Meta Description) by pak měl být krátkým shrnutím obsahu stránky. Řekněte zákazníkům, co nabízíte a dejte jim důvod si vaši stránku zobrazit.

Také se určitě podívejte na to, jaká klíčová slova spojená s vaším produktem/obsahem se hledají (nástroje pro hledání klíčových slov), zjistěte, co o nich píše vaše konkurence a buďte ještě lepší. 🙂

Tip: Stáhněte si nástroj “SEO META in 1 CLICK” jako rozšíření pro prohlížeč Google Chrome. Pokud jej otevřete na libovolné stránce zjistíte, zda máte vyplněny meta tagy a další nutné SEO parametry a zda mají požadovanou délku.

Pozn.: Vyhledávače však občas dle svého úsudku místo description použijí úryvky textů z dané stránky. Před pár lety do hry u Googlu vstoupil tzv. RankBrain. Jedná se o hodnotící faktor, který je součástí strojového učení, identifikuje vzorce chování ve vyhledávání a trošku posouvá staré pořádky. Letos spustil český RankBrain i Seznam.cz.

2. Čtivost obsahových stránek – Dává to smysl? Chce se mi to číst až do konce?

Viděli jste v nedávné době nějaký poutavý a zajímavý článek? Úspěšné texty na webu perfektně pracují s nadpisy, odstavci, které jejich autoři často prokládají obrázky, infografikou a v poslední době čím dál více videem či animovanou motion grafikou.

Víte o tom, že již 5 let pravidelně vždy první středu v měsíci posíláme výběr těch nejdůležitějších informací z e‑commerce scény?

Ať už píšete text článku, nebo se snažíte vytvořit stručnou a jasnou obsahovou stránku k produktu, vždy se můžete inspirovat výše zmíněnými příklady. Využijte jasné a úderné odstavce a nadpisy prokládané mezerami, poutavý obrázek či video a máte jistotu nadčasové stránky, kterou budou vaši návštěvníci číst.

3. Vlastní videa a obrázky – Umím vytvořit osobitý interaktivní obsah, který mě přiblíží zákazníkovi?

Pokud si vybíráte nový vůz, chcete se v něm projet. Pokud se v něm nemůžete projet, pustíte si videorecenzi, pokud ani ta není k dispozici, musíte si názor o voze, který byste si rádi koupili, udělat prostřednictvím fotek či textu, ve kterém se redaktor motoristického magazínu snaží popsat své vlastní dojmy z prožité zkušenosti.

Můžete si všimnout, že čím méně interaktivní médium zvolíme, tím více se vzdalujeme představě o skutečné hodnotě, kterou produkt nabízí.

Pokud prodáváte nepromokavé boty, není nic lepšího, než natočit video, kde se brodíte vodou a přitom máte stále suché ponožky.

Jakým způsobem prodáváte svůj produkt zákazníkům vy? 🙂

Příští díl se série Zdravá organická návštěvnost bude mít název: Tip druhý: Funguje mi všechno na mobilu jak má? Tak se těšte!

Přemýšlíte o změně? Kontaktujte nás

jednatelé společnosti

Buďte v obraze

Onlajnov

Onlajnov

Spolupořádáme sérii e-commerce konferencí s názvem Onlajnov. Přinášíme do Ostravy zajímavé řečníky z oblasti e-commerce, marketingu a podnikání a pomáháme tak udržovat i vzdělávat komunitu e-shopařů v našem kraji.
Buďte u toho.
Novinky

Newsletter

První středa v měsíci znamená zkoušku sirén. A taky 3IT newsletter plný novinek a tipů ze světa online podnikání, které pro Vás připravujeme již několik let. Buďte v obraze a sledujte náš e-commerce e-mailový měsíčník.
Kdy: První středy v měsíci
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Zajímají Vás informace pod pokličkou?

Sledujte nás na sociálních sítích
Dočetli jste se až sem a nenašli jste co potřebujete?
3IT úspěšný e-shop s.r.o
Nad Porubkou 2353, Ostrava-Poruba, +420 602 449 719
© 2024 3IT úspěšný e-shop s.r.o
Všechna práva vyhrazena.