Zdravá organická návštěvnost: 5 tipů, jak udržovat své SEO ve formě (2. díl)

Projektový manažer Jakub Šindler
Jakub Šindler
2 minuty čtení

Tip druhý: Funguje mi všechno na mobilu jak má?

1. Bez respa ani ránu – mobile first

Více než 71% uživatelů v Česku si prochází internet z mobilních zařízení, jak vyplývá z ankety Češi online. Není tedy divu, že Google již několik let avizuje, že bude při vyhledávání upřednostňovat weby přizpůsobené mobilním zařízením a postupně se tak skutečně děje.

Důležitý je samozřejmě promyšlený responzivní design stránek bez překrývajících se prvků, tak i kvalita použitých médií uzpůsobená horšímu internetovému připojení, nebo také lazy loading optimalizace.

Podívejte se na výpis dalších best practices, o kterých píše samotný Google.

2. Co je to lazy loading?

Jedná se o načtení obsahu webové stránky přesně ve chvíli, kdy ji uživatel potřebuje. Nejčastěji se tak stahují obrázky až při scrollování stránkou, jedná se o různé externí zdroje (youtube videa, mapy, příspěvky ze sociálních sítí apod.). Často se skládá z vykreslování složitějších prvků stránky, které uživatel v danou chvíli nevidí. Více také ve článku o PageSpeed.

Víte o tom, že již 5 let pravidelně vždy první středu v měsíci posíláme výběr těch nejdůležitějších informací z e‑commerce scény?

Největší výhodou této optimalizace pro běžného uživatele je fakt, že ušetří data. Šetří se také výkon serveru. Rovněž zjednodušíte strukturu webu a jeho nároky na výpočetní výkon. Zbytečné zpracování JavaScriptu dokáže také blokovat CPU více než je třeba.

A co váš web? Neplýtvá zbytečně cennými výpočetními zdroji?

3. Co nejvíce významu na první dobrou – najdu, co hledám tak rychle, jak jen mohu?

Promyslete si pořádně, zda váš web splňuje svůj účel a zda je směrem k návštěvníkům komunikován důležitý obsah jasně, stručně a výstižně. Jak na mobilu, tak na desktopu.

Promyslete si pořádně, zda váš web splňuje svůj účel a zda je směrem k návštěvníkům komunikován důležitý obsah jasně, stručně a výstižně. Jak na mobilu, tak na desktopu.

Nemám blok s články zbytečně vysoko? Nebude lepší, když zmenším hlavní banner, aby vynikl blok s doporučenými produkty hned pod ním? Možná bych také mohl zobrazovat to otravné pop-up okno až po 30s…

Přemýšlíte o změně? Kontaktujte nás

jednatelé společnosti

Buďte v obraze

Onlajnov

Onlajnov

Spolupořádáme sérii e-commerce konferencí s názvem Onlajnov. Přinášíme do Ostravy zajímavé řečníky z oblasti e-commerce, marketingu a podnikání a pomáháme tak udržovat i vzdělávat komunitu e-shopařů v našem kraji.
Buďte u toho.
Novinky

Newsletter

První středa v měsíci znamená zkoušku sirén. A taky 3IT newsletter plný novinek a tipů ze světa online podnikání, které pro Vás připravujeme již několik let. Buďte v obraze a sledujte náš e-commerce e-mailový měsíčník.
Kdy: První středy v měsíci
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Zajímají Vás informace pod pokličkou?

Sledujte nás na sociálních sítích
Dočetli jste se až sem a nenašli jste co potřebujete?
3IT úspěšný e-shop s.r.o
Nad Porubkou 2353, Ostrava-Poruba, +420 602 449 719
© 2024 3IT úspěšný e-shop s.r.o
Všechna práva vyhrazena.